Susumu RG3216P-2490-W-T1
RG3216P-2490-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2490-W-T1
Brief Description
RES SMD 249 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2490-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2490-W-T1
QUANTITY
RG3216P-2490-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2490-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2490-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2490-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2490-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2490-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2490-W-T1
CAP FILM 0.015UF 5% 1.25KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
EXTRACTION TOOL DIE EN 60603 datasheet.pdf
CONN HEADER 40POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
UMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 21.6MM SQ 13.1MM datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf