Susumu RG3216P-2493-W-T1
RG3216P-2493-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2493-W-T1
Brief Description
RES SMD 249K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2493-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-2493-W-T1
QUANTITY
RG3216P-2493-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2493-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2493-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)249k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2493-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2493-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2493-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-2493-W-T1
TVS DIODE 102VWM 165VC AXIAL datasheet.pdf
IC REGISTERED TRANSCVR 24QSOP datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 20-QFN datasheet.pdf
BOX PLASTIC BLK 4.48"L X 2.49"W datasheet.pdf
LED CBI 3MM R,Y,R,Y,R,Y,X,X RA datasheet.pdf
RES 76.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.25 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK 3POS datasheet.pdf