Susumu RG3216P-2672-B-T5
RG3216P-2672-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2672-B-T5
Brief Description
RES SMD 26.7K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2672-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-2672-B-T5
QUANTITY
RG3216P-2672-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2672-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2672-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2672-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2672-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2672-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2672-B-T5
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
RES 14.7 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 42A DPAK datasheet.pdf
CONTACT DSUB SKT 20-24AWG CRIMP datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 9pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 70POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
UNIVERSAL MAT UMQ-4334-F datasheet.pdf
TXRX IRDA datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 650MA 230 MOHM datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 26POS datasheet.pdf