Susumu RG3216P-2802-C-T5
RG3216P-2802-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2802-C-T5
Brief Description
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2802-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-2802-C-T5
QUANTITY
RG3216P-2802-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2802-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2802-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)28k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2802-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2802-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2802-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2802-C-T5
CAP CER 7.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAT 6A SHLD PATCH CORD 20' GN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 10K 1% UL LUG MNT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 18V datasheet.pdf