Susumu RG3216P-2943-C-T5
RG3216P-2943-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-2943-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 294K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-2943-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-2943-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-2943-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-2943-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-2943-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-2943-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-2943-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-2943-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-2943-C-T5
REDUCER HEXAGON 16AG 13IG BRASS datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 125MHZ SGL 48-HTQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 12POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
FLASHTUBE LAMP datasheet.pdf
CHOKE COMM MODE SMD datasheet.pdf
OSC MEMS 50.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf