Susumu RG3216P-3001-C-T5
RG3216P-3001-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3001-C-T5
Brief Description
RES SMD 3K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3001-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3001-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3001-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3001-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3001-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3001-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3001-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3001-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3001-C-T5
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
METRAL HDR STR PF 4X12 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 100V 10% BX 1812 datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 24AWG WHT/YEL 100' datasheet.pdf
IC WIRELESS PWR TX 48QFN datasheet.pdf
NEXT II G/P SS 254/120 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf