Susumu RG3216P-3003-B-T5
RG3216P-3003-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3003-B-T5
Brief Description
RES SMD 300K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3003-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3003-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3003-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3003-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3003-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3003-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3003-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3003-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3003-B-T5
RES SMD 487K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 88.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 6 POS datasheet.pdf
FLYBACK XFRM WE-FB LT3798 LT3799 datasheet.pdf
CONN HDR 8POS 1.27MM T/H datasheet.pdf