Susumu RG3216P-3010-B-T5
RG3216P-3010-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3010-B-T5
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3010-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3010-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3010-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3010-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3010-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3010-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3010-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3010-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3010-B-T5
RES 470K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 100MA 30V datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.47 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP FILM 470PF 10% 2KVDC RADIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 8A 125V datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 23POS STRGHT PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf