Susumu RG3216P-3010-C-T5
RG3216P-3010-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3010-C-T5
Brief Description
RES SMD 301 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3010-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3010-C-T5
QUANTITY
RG3216P-3010-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3010-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3010-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)301
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3010-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3010-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3010-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3010-C-T5
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.82K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LAMP T-2 TELEPHONE SLIDE 60V datasheet.pdf
PRESS IN TOOL FOR R/A CONN datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1K OHM 5% 12W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CAP FILM 0.00075UF 5% 1250VDC AX datasheet.pdf