Susumu RG3216P-3163-D-T5
RG3216P-3163-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3163-D-T5
Brief Description
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3163-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3163-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3163-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3163-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3163-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3163-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3163-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3163-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3163-D-T5
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
LED COOL WHITE CLEAR 5MM RND T/H datasheet.pdf
RES SMD 215 OHM 0.05% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
IC MPU SITARA 1.2GHZ 1031FCBGA datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.6A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CAP CER 82PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .156" datasheet.pdf