Susumu RG3216P-3322-B-T5
RG3216P-3322-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3322-B-T5
Brief Description
RES SMD 33.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3322-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3322-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3322-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3322-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3322-B-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3322-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3322-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3322-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3322-B-T5
RES SMD 604 OHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVR datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 6SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
DRAG FRAME datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
RES 105K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 37.5K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 178K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf