Susumu RG3216P-3480-D-T5
RG3216P-3480-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3480-D-T5
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3480-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3480-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3480-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3480-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3480-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3480-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3480-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3480-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3480-D-T5
JUMPER-H1506TR/A3049N/H1506TR 3" datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 80MHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 750MA 230 MOHM TH datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 24VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 0.100 SMD R/A AU datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 524MA 437 MOHM datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE ZENER 180V 1W DO41 datasheet.pdf
CRYSTAL 50.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf