Susumu RG3216P-3480-W-T1
RG3216P-3480-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3480-W-T1
Brief Description
RES SMD 348 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3480-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-3480-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-3480-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3480-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3480-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3480-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3480-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3480-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3480-W-T1
CONN FIBER LC PLUG SMPLX 125UM datasheet.pdf
C/A, ST TO MT-RJ 2M1 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11B OLIVE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC FPGA 204 I/O 484BGA datasheet.pdf
KRIMPING DIE ATP-AB-513-E1 datasheet.pdf
RES 21.5 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 150MA 9 OHM TH datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller PWM Dimming 220mA Backlight 16-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
FIXED IND 39NH 3A 4.4 MOHM SMD datasheet.pdf