Susumu RG3216P-3483-C-T5
RG3216P-3483-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3483-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 348K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3483-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-3483-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-3483-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3483-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3483-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3483-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3483-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3483-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3483-C-T5
IC REG LDO 5V 5A DDPAK datasheet.pdf
IC INVERTER DUAL 4-INPUT 20SOL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 39PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 6COL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
254 TB SPR CLA 90D A/T datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 50W datasheet.pdf