Susumu RG3216P-3570-D-T5
RG3216P-3570-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3570-D-T5
Brief Description
RES SMD 357 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3570-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3570-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3570-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3570-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3570-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3570-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3570-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3570-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3570-D-T5
CAP CER 36PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MPU MPC85XX 1.0GHZ 783FCBGA datasheet.pdf
LUXSTRIP LED MODULES WHITE datasheet.pdf
MULTI-PAIR 8COND 24AWG GRY 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
DISPLAY 627NM HE RED 2DIG 8" TH datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf