Susumu RG3216P-3573-W-T1
RG3216P-3573-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3573-W-T1
Brief Description
RES SMD 357K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3573-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-3573-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-3573-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3573-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3573-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)357k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3573-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3573-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3573-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3573-W-T1
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER LI-ION 8-MSOP datasheet.pdf
CONN SPACER PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 1.5V 0.8A SYNC 10UMAX datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2.54MM 7POS PCB datasheet.pdf
HOOD COVER 15POS FOR XM CONN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
POT 200K OHM 1/20W CARBON LOG datasheet.pdf