Susumu RG3216P-3651-B-T1
RG3216P-3651-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3651-B-T1
Brief Description
RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3651-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-3651-B-T1
QUANTITY
RG3216P-3651-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3651-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3651-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.65k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3651-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3651-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3651-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3651-B-T1
CAP CER 3300PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 72POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CBL RIBN 24COND 0.050 GRAY 100' datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 336 OHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.433" (11.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN SMA JACK 50 OHM EDGE MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
TINEL LOCK RING ADAPT datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 1KV AXIAL datasheet.pdf