Susumu RG3216P-3830-D-T5
RG3216P-3830-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3830-D-T5
Brief Description
RES SMD 383 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3830-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-3830-D-T5
QUANTITY
RG3216P-3830-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3830-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3830-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3830-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3830-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3830-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3830-D-T5
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 3/16" datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 512B OTP 18DIP datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-MSOP datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C MODULE datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 8A 125VAC 2SMD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
EVAL BOARD LINEAR REG ADP7118 datasheet.pdf
CAP FILM 4.3UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf