Susumu RG3216P-3900-W-T1
RG3216P-3900-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3900-W-T1
Brief Description
RES SMD 390 OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3900-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-3900-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-3900-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3900-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3900-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)390
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3900-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3900-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3900-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3900-W-T1
LED 1 DIGIT RED COMMON ANODE datasheet.pdf
JUMPER-H1503TR/A2015Y/H1501TR12" datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZR 4MA TSOT-6 datasheet.pdf
CONN PADDLEBRD 14POS VERT 28AWG datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 10POS .100 GOLD datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
SNAP SPADE KRIMPTITE TAPED datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 50PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB datasheet.pdf
R/A REC POWERBLADE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf