Susumu RG3216P-3922-B-T5
RG3216P-3922-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3922-B-T5
Brief Description
RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3922-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-3922-B-T5
QUANTITY
RG3216P-3922-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3922-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3922-B-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3922-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3922-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3922-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-3922-B-T5
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 44MQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 12POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Crystal 11.0592MHz 20ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 35V X7R 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
SR08 24VAC/DC 1 INPUT 3 OUTPUT datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf