Susumu RG3216P-3923-B-T1
RG3216P-3923-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3923-B-T1
Brief Description
RES SMD 392K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3923-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-3923-B-T1
QUANTITY
RG3216P-3923-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3923-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3923-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)392k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3923-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3923-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3923-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3923-B-T1
VOLTMETER 0-200MVDC LED PANEL MT datasheet.pdf
CONN RECEPT 6POS 18AWG MTA156 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 100MW 20-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 4200UF 40V SCREW datasheet.pdf
SENSOR PRES 15PSIA SO8 SMD datasheet.pdf
CAP CER 160PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 450MA 500 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
LFH STICK LOAD TOOL 622001600 datasheet.pdf
12U SOLID DOOR FOR HWM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf