Susumu RG3216P-4020-D-T5
RG3216P-4020-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4020-D-T5
Brief Description
RES SMD 402 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4020-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-4020-D-T5
QUANTITY
RG3216P-4020-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4020-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4020-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4020-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4020-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4020-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4020-D-T5
CIR BRKR THRM 2A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH datasheet.pdf
IC BUFF DVR TRI-ST N-INV 6XSON datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
PORT POW 4KV 232 OPTO ISO datasheet.pdf
MCPIM, TP/FO-MM850-ST datasheet.pdf
508 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
IC DSC 64KB datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 2% 22W 2512 datasheet.pdf