Susumu RG3216P-4021-D-T5
RG3216P-4021-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4021-D-T5
Brief Description
RES SMD 4.02K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4021-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-4021-D-T5
QUANTITY
RG3216P-4021-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4021-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4021-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.02k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4021-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4021-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4021-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4021-D-T5
RES ARRAY 9 RES 51 OHM 10SIP datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 4A 90 MOHM TH datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC TXRX RS-232 W/SHTDWN 28-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW EMT3F datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 12.6 OHM 0.6W 0.02% RADIAL datasheet.pdf