Susumu RG3216P-4023-C-T5
RG3216P-4023-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4023-C-T5
Brief Description
RES SMD 402K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4023-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4023-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4023-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4023-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4023-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4023-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4023-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4023-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4023-C-T5
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
FUSE CLIP CARTRIDGE 250V 10A PCB datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.15A SPT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 65MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A 12POWERSSO datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100" GOLD datasheet.pdf
TERMINAL END PLATE 2.5MM BLACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75K OHM 5% 225W datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf