Susumu RG3216P-4023-W-T1
RG3216P-4023-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4023-W-T1
Brief Description
RES SMD 402K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4023-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4023-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4023-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4023-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4023-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)402k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4023-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4023-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4023-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4023-W-T1
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN SMA JACK R/A 50 OHM PCB datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 389V 40KA SQUARE 34MM datasheet.pdf
SENS 1000PSI 7/16-20 UNF 2B 4.5V datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP CER 27PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MOD ENCODER 3CH 500CPR 28MM 5MM datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
RES 46.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PIN IDC 60POS W/ FLANGE datasheet.pdf