Susumu RG3216P-4123-C-T5
RG3216P-4123-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4123-C-T5
Brief Description
RES SMD 412K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4123-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4123-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4123-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4123-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4123-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)412k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4123-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4123-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4123-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4123-C-T5
IC INVRTR SCMTT-TRGG DUAL 6DSBGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 17V 500MW DO35 datasheet.pdf
Connector Receptacle 13 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HDR RA SR.100 TP datasheet.pdf
FERRITE BEAD 28 OHM 4.0A 0603 datasheet.pdf
RES SMD 24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS SKT datasheet.pdf
FUSE ATS DIN72581/1 8A datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4SMD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf