Susumu RG3216P-4220-B-T1
RG3216P-4220-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4220-B-T1
Brief Description
RES SMD 422 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4220-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4220-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4220-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4220-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4220-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)422
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4220-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4220-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4220-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4220-B-T1
RES SMD 1.3M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN SPRING 43POS SNGL .197 PCB datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 1/2W 10% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 10% 250VDC AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED EASYWHT COOL WHT 5000K 2SMD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR STD 5-VSOF datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTHESIZER 48TSSOP datasheet.pdf
CABLE DUCT TRAPEZE BUCKET datasheet.pdf
150000UF 25V 76X105MM 85C 15000H datasheet.pdf