Susumu RG3216P-4303-B-T1
RG3216P-4303-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4303-B-T1
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4303-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4303-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4303-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4303-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4303-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4303-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4303-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4303-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4303-B-T1
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16SSOP datasheet.pdf
PLUG 7POS 80 DEG BLK/BLK 5.3-6.5 datasheet.pdf
IC METER/8052/RTC/LCD DRV 64LQFP datasheet.pdf
MT-RJ WRKST JACK BLACK 50/125 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
KP01 POWER ENTRY MODUL 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 1COAX+2LV PIN datasheet.pdf
A4 INDEX DRIVE SINGLE PHASE datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 540MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
IC OSC VCXO 180MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 110POS .100" datasheet.pdf