Susumu RG3216P-4303-W-T1
RG3216P-4303-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4303-W-T1
Brief Description
RES SMD 430K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4303-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-4303-W-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4303-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4303-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4303-W-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4303-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4303-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4303-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4303-W-T1
FAN AXIAL 171.5X55MM 24V MT24B3 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 8A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 8 IN 4 OUT 12V datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 4"L X 4"W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS SKT datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 450MA 520 MOHM datasheet.pdf
DIL VERTICAL PC TAIL PIN HEADER datasheet.pdf
CONN HDR 52POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
MINI CONN 16WAY 3.5MM datasheet.pdf
FUSE 500MA 250V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 1000VDC 0.091UF RADIAL datasheet.pdf