Susumu RG3216P-4320-D-T5
RG3216P-4320-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4320-D-T5
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4320-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-4320-D-T5
QUANTITY
RG3216P-4320-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4320-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4320-D-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4320-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4320-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4320-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4320-D-T5
TERM BLOCK PLUG 5POS 3.81MM datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK TO IDC CONN datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 4KB FLASH 32UFBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
HDM DC STACKING MOD PF3.0 72CKT datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
37 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 160W datasheet.pdf