Susumu RG3216P-4322-B-T5
RG3216P-4322-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4322-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4322-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-4322-B-T5
QUANTITY
RG3216P-4322-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4322-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4322-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4322-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4322-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4322-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4322-B-T5
RES SMD 25.5KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 54POS STR datasheet.pdf
TRANS PNP 45V 0.8A TO-92 datasheet.pdf
IC DUAL SIM/SMART CARD PS 16QFN datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 15A 125V datasheet.pdf
RES 6.81K OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 20% 315V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 5.6UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf