Susumu RG3216P-4323-C-T5
RG3216P-4323-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4323-C-T5
Brief Description
RES SMD 432K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4323-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4323-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4323-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4323-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4323-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4323-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4323-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4323-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4323-C-T5
CAP FILM 10000PF 10% 1KVDC RAD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 1.58V SC70-4 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BLUE COVERSTRIP FOR TECHNOCASE datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.546" (13.86mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
MS47 WELD SHIELD 450MM datasheet.pdf
CAP FILM 1.3NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf