Susumu RG3216P-4530-B-T5
RG3216P-4530-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4530-B-T5
Brief Description
RES SMD 453 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4530-B-T5.pdf
Availability of RG3216P-4530-B-T5
QUANTITY
RG3216P-4530-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4530-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4530-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4530-B-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4530-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4530-B-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4530-B-T5
IC DGTL POT QUAD 64POS 24-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 3KOHM 2% datasheet.pdf
CABLE PNL MNT 4POS SKT-WIRE .5M datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG BLUE 1000' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 50POS GOLD datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf