Susumu RG3216P-4533-B-T1
RG3216P-4533-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4533-B-T1
Brief Description
RES SMD 453K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4533-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4533-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4533-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4533-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4533-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4533-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4533-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4533-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4533-B-T1
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 50V datasheet.pdf
TRANS PNP 60V 1A SC70-3 datasheet.pdf
IC DAC 10BIT VOUT W/REF TSOT23-8 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD .100 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-36VIN 05VOUT datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
IC CPLD 128MC 7.5NS 144TQFP datasheet.pdf
HAR-BUS HM SPACER BLOCK 44 MM datasheet.pdf