Susumu RG3216P-4533-C-T5
RG3216P-4533-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4533-C-T5
Brief Description
RES SMD 453K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4533-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4533-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4533-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4533-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4533-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)453k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4533-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4533-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4533-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4533-C-T5
CAP FILM 120PF 5% 16VDC 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
PRO-C HEX DIE PSF1/7 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 42MM datasheet.pdf
SMA-SMA STRT PLG RG-174 18" datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
GT 8C 8#16 SKT RECP WALL RM datasheet.pdf
FO C/A LC YEL ST XG AQU datasheet.pdf
4.8 kHz, Ultralow Noise, 24-Bit Sigma-Delta ADC with PGA and AC Excitation IC datasheet.pdf