Susumu RG3216P-4640-D-T5
RG3216P-4640-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4640-D-T5
Brief Description
RES SMD 464 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4640-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-4640-D-T5
QUANTITY
RG3216P-4640-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4640-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4640-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)464
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4640-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4640-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4640-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4640-D-T5
FIXED IND 15UH 130MA 3.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS .100 RT/A SMD datasheet.pdf
DIP CABLE - HDP16H/AE16G/X datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 640VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC D-TYPE POS/NEG 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A SLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
IC FIXED-POINT DSP 697-FCBGA datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .152M 19POS datasheet.pdf