Susumu RG3216P-4703-C-T5
RG3216P-4703-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4703-C-T5
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4703-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4703-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4703-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4703-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4703-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)