Susumu RG3216P-4752-B-T1
RG3216P-4752-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4752-B-T1
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4752-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-4752-B-T1
QUANTITY
RG3216P-4752-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4752-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4752-B-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4752-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4752-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4752-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4752-B-T1
RES SMD 9.09K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 1.6A 110 MOHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 22AWG BROWN 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% 2917 datasheet.pdf
QK DISC UNIV MAT TRIM KIT 48"X48 datasheet.pdf
Connector Socket 36 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER SLOTTED 2.54MM datasheet.pdf
RES 21.5K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS datasheet.pdf