Susumu RG3216P-4870-C-T5
RG3216P-4870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4870-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4870-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4870-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4870-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4870-C-T5
SENSOR 200PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
FERRULE 14AWG GRAY datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 5 2.6-3.5MM YEL datasheet.pdf
Connector Receptacle 62 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN EDGE CARD SMD 100 POS datasheet.pdf
IC CRYPTO 4.5KB I2C 8UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CONN IDC 3POS 2.54MM 24AWG GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 1.2UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf