Susumu RG3216P-4870-C-T5
RG3216P-4870-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4870-C-T5
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4870-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4870-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4870-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4870-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4870-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4870-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4870-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4870-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4870-C-T5
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 2A SMA datasheet.pdf
RES SMD 536 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 976 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 11 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 125V datasheet.pdf
RES SMD 673 OHM 0.1% 1/2W 1010 datasheet.pdf