Susumu RG3216P-4870-P-T1
RG3216P-4870-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4870-P-T1
Brief Description
RES SMD 487 OHM 0.02% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4870-P-T1.pdf
Availability of RG3216P-4870-P-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4870-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4870-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4870-P-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4870-P-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4870-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4870-P-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-4870-P-T1
FIXED IND 47MH 38MA 168 OHM TH datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 90NS 48TSOP datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 40MSPS 3V 28-TSSOP datasheet.pdf
RES 35.7K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28.7 OHM 1% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 350V RADIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 380VWM 570VC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES SMD 2.67K OHM 1% 1/4W 0603 datasheet.pdf