Susumu RG3216P-4990-C-T5
RG3216P-4990-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-4990-C-T5
Brief Description
RES SMD 499 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-4990-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-4990-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-4990-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-4990-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-4990-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)499
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-4990-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-4990-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-4990-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-4990-C-T5
IDC CABLE - MKC20A/MC20G/MKC20A datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 35V 10% 2917 datasheet.pdf
SCR 600V 10A TO-48 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20QSOP datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY PG21 datasheet.pdf
LED CBI 3MM QUAD LEVEL RT ANGLE datasheet.pdf
MODULE MALE 8POS CRIMP datasheet.pdf
RES 31.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
AIR PRESS FOR ATP201 datasheet.pdf
C/A QSFP MPO- LC DUPLEX 8F 5M datasheet.pdf