Susumu RG3216P-5101-W-T1
RG3216P-5101-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5101-W-T1
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 0.05% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5101-W-T1.pdf
Availability of RG3216P-5101-W-T1
QUANTITY
RG3216P-5101-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5101-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5101-W-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5101-W-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5101-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5101-W-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-5101-W-T1
CABLE MINI WECO TO 75 OHM BNC datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP MICA 390PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
2MM H.M.,A/B-22 SHROUD 3.0MM datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 40MSPS 32LFCSP datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 6.3V 20% 2910 datasheet.pdf
BOX S STEEL 24.41"L X 17.72"W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 10% 630VDC RDL datasheet.pdf