Susumu RG3216P-5102-C-T5
RG3216P-5102-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5102-C-T5
Brief Description
RES SMD 51K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5102-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-5102-C-T5
QUANTITY
RG3216P-5102-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5102-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5102-C-T5
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5102-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5102-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5102-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5102-C-T5
VARISTOR 108V 400A DISC 5MM datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .045-.065" .104" datasheet.pdf
CONN HEADER 44POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
LED LIGHT BAR 8.89X3.81MM YLW datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 250A DO205AB datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 24SOP datasheet.pdf
RND SPACER 0.105" NYLON 10.41MM datasheet.pdf
RES 1K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf