Susumu RG3216P-5110-D-T5
RG3216P-5110-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5110-D-T5
Brief Description
RES SMD 511 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5110-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-5110-D-T5
QUANTITY
RG3216P-5110-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5110-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5110-D-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)511
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5110-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5110-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5110-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5110-D-T5
FIXED IND 100NH 400MA 580 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 100A 690V 1TN/80 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL 5A 8-SOIC datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ1 1.14" 2/PK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC TXRX IP 50OHM 100MBPS 16QFN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS PIN datasheet.pdf