Susumu RG3216P-54R9-C-T5
RG3216P-54R9-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-54R9-C-T5
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-54R9-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-54R9-C-T5
QUANTITY
RG3216P-54R9-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-54R9-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-54R9-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-54R9-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-54R9-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-54R9-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-54R9-C-T5
FLEX CABLE - AFG18A/AF18/AFE18T datasheet.pdf
RES SMD 1.33 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 250W datasheet.pdf
VARISTOR 35.1V 200A 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 3/4W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
TERM HOUSING datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf