Susumu RG3216P-5601-C-T5
RG3216P-5601-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5601-C-T5
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5601-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-5601-C-T5
QUANTITY
RG3216P-5601-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5601-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5601-C-T5
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5601-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5601-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5601-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5601-C-T5
IC SWITCH SPDT SOT23-8 datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN FFC FPC 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 53.6 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
PTC 16V POLYFUSE SMT 1206 0.75A datasheet.pdf
CABLE SOCKET-SOCKET datasheet.pdf
TUBE DIVIDER datasheet.pdf
CONN SKT STR SLDR FLATPAQ datasheet.pdf
CAP FILM 2500VDC 0.3UF RADIAL datasheet.pdf