Susumu RG3216P-5901-D-T5
RG3216P-5901-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5901-D-T5
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5901-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-5901-D-T5
QUANTITY
RG3216P-5901-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5901-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5901-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5901-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5901-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5901-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5901-D-T5
POT SLIDE 100K OHM .1W 15MM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -12V 12V datasheet.pdf
CASE PLSTC BLK 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
CAP CER 68PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
IC FPGA 377 I/O 780FBGA datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 115MA 5.1 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
50 POS HOOD NEW TYPE datasheet.pdf
OSC MEMS 16MHZ H/LV CMOS SMD datasheet.pdf