Susumu RG3216P-5903-C-T5
RG3216P-5903-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-5903-C-T5
Brief Description
RES SMD 590K OHM 0.25% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-5903-C-T5.pdf
Availability of RG3216P-5903-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG3216P-5903-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-5903-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-5903-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-5903-C-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-5903-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-5903-C-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-5903-C-T5
FIXED IND 390UH 410MA 1.67 OHM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 26.5V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC STEREO AUD CODEC W/USB 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 150W datasheet.pdf
ANT CELL/PCS/GPS TRI BAND 1.25" datasheet.pdf
FIXED IND 1.8MH 90MA 8.26 OHM TH datasheet.pdf
DDR3 240P V/T CLIP datasheet.pdf
FIBER OPTIC ADAPTOR datasheet.pdf
OSC TCXO 38.4MHZ CLPSNWV SMD datasheet.pdf