Susumu RG3216P-6040-D-T5
RG3216P-6040-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-6040-D-T5
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-6040-D-T5.pdf
Availability of RG3216P-6040-D-T5
QUANTITY
RG3216P-6040-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-6040-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG3216P-6040-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-6040-D-T5
Related LinksRG3216P-, RG3216P-6040-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-6040-D-T5 Details Description
Related parts for RG3216P-6040-D-T5
REGULATOR 1.8V 8A 14 PIN HORZ HZ datasheet.pdf
IC OPAMP VFB 560MHZ 8SOIC datasheet.pdf
IC GATE OR/NOR QUINT 2IN 24-CPAK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT ROMLESS 128TQFP datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf